Posnet Ergo

Najnowsza kasa fiskalna w ofercie Posnet. Ergonomiczne kształty, duże graficzne wyświetlacze, bogata funkcjonalność oraz modułowość to zaley tej kasy fiskalnej.

Novitus Nano E

Najmniejsza kasa fiskalna z kopią elektroniczną paragonu znajdująca się w ofercie firmy Novitus. Świetne rozwiązanie tam, gdzie powierzchnia sprzedaży jest ograniczona (popularne wyspy w marketach, małe stragany, sklepy internetowe czy tez butki).

Posnet Mobile HS EJ

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ to najmniejsza i najlżejsza w chwili obecnej kasa fiskalna na rynku. Jej waga to tylko 400 gram! Doskonała do mobilnych zastosowań oraz tam gdzie powierzchnia sprzedaży jest ograniczona.

Novitus Bono LAN e

Drukarka fiskalna Novitus Bono LAN e jest nowoczesnym rozwiązaniem dedykowanym do punków handlowych o małym i średnim natężeniu ruchu, gdzie sprzedaż prowadzona jest z programu magazynowego. Urządzenie wyróżnia się zgrabną obudową, zajmującą mało przestrzeni na stanowisku sprzedaży.

Novitus Deon LAN e

Przenośna drukarka fiskalna Novitus Deon LAN e w połączeniu z komputerem stanowi znakomite rozwiązanie dla mobilnych punktów sprzedaży lub tam gdzie powierzchnia sprzedaży jest ograniczona.

Mobilny system sprzedaży...

Ten system sprzedaży świetnie sprawdza się w mobilnych punktach sprzedaży lub tam gdzie powierzchnia sprzedaży jest znacznie ograniczona. Doskonałym rozwiązaniem jest możliwość bezprzewodowej komunikacji pomiędzy drukarką fiskalną a komputerem.

Posnet Neo EJ st. +...

Najchętniej wybierany i najbardziej popularny z systemów sprzedaży do obsługi klienta, przeznaczony do małych i średnich sklepów.

Zestaw do gastronomii nr 5

System do gastronomii oparty o innowacyjne oprogramowanie STORYOUS, tablet, drukarkę fiskalną Novitus Deon E i drukarkę kuchenną.

Zestaw do gastronomii nr 3

Doskonały system do gastronomii w oparciu o tablet i drukarkę fiskalną Novitus Deon e.

PC Market 7 -...

PC-Market to doskonałe narzędzie do prowadzenia sprzedaży z zachowaniem kontroli magazynowej. Oprogramowanie popularne nie tylko w dużych sklepach spożywczych, ale i w mniejszych placówkach handlowych.

Soga - oprogramowanie dla...

SOGA to profesjonalne narzędzie do obsługi punktów gastronomicznych wspierające funkcjonowanie każdego baru, restauracji czy też kawiarni.

Subiekt GT - system sprzedaży

Subiekt GT firmy Insert to bardzo popularny i nowoczesny system sprzedaży stworzony z myślą o średnich punktach handlowych i usługowych, które poszukują sprawnego narzędzia wspomagającego całościową obsługę sprzedaży.

Tabela stawek VAT

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących wprowadziło zmiany w układzie tzw. matrycy stawek VAT na urządzeniach fiskalnych.

Nakłada to konieczność dokonania zmian we wszystkich kasach i drukarkach fiskalnych, które są aktualnie zarejestrowane. Zmian tych zgodnie z Rozporządzeniem należy dokonać do 31 lipca 2019r.

Dotychczas najczęściej spotykanym układem (mozna go sprawdzić na ostatnim raporcie dobowym) był:
A - 23%
B - 8%
C - 0%
D - 5%
E - nieaktywna lub 0% techniczne, tzw. VAT marża
F - nieaktywna
G - zw. (zwolniona)

Po zmianach tablica stawek VAT musi wyglądać następująco:
A - 23%
B - 8%
C - 5%
D - 0%
E - zw. (zwolniona) 

F - nieaktywna lub 0% techniczne, tzw. VAT marża
G - nieaktywna

W związku z powyższym, jeżeli w kasie zaprogramowane sa towary lub usługi w stawkach 5%, 0%, 0% techniczne (VAT marża) lub zw. (zwolniona), poza tabelą stawek VAT, należy dokonać zmian również w bazie towarów/usług!


Podstawa prawna:
§ 6. 1. Podatnicy, prowadząc ewidencję:
5)     przypisują oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług, w następujący sposób:
a)     literze „A” – jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
b)     literze „B” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
c)     literze „C” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
d)     literze „D” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
e)     literze „E” – jest przypisane zwolnienie od podatku,
f)     literze „F” i „G” – są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;


Osoby zainteresowane doknaniem zmian, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 502447928 w godz. 9-16 w celu rezerwacji terminu wizyty w naszym salonie sprzedaży przy ul. Tamka 34 w Warszawie. Uwaga! Może się zdarzyć tak, że w drugiej połowie lipca nie będzie już dostępnych wolnych terminów.

Dla podatników korzystających z systemów (kasa lub drukarka fiskalna plus oprogramowanie) przygotowaliśmy poglądowe instrukcje, które pomogą w dokonaniu zmian - Instrukcja.

Copyright © 2011 kasyfiskalne.eu | mapa strony

Realizacja: strony www Trawka Studio